Endodoncja

Leczenie kanałowe Mikołów

Leczenie kanałowe jest sposobem na zachowanie funkcji zębów ,które są dotknięte nieodwracalnymi chorobami miazgi i tkanek wokół korzeni.  Często objawiają się one bólem zęba, ale czasami są wykrywane przypadkowo na zdjęciach rentgenowskich. Czasem konieczne jest również powtórne leczenie kanałowe zębów, które były leczone dawno temu w czasach, kiedy nie były dostępne odpowiednie metody diagnostyczne i lecznicze. Polega ono na usunięciu z kanałów zainfekowanej miazgi, dokładnym ich oczyszczeniu, poszerzeniu oraz odkażeniu, a następnie szczelnemu wypełnieniu specjalnym materiałem. Obecnie są dostępne takie metody i narzędzia, które pozwalają na leczenie bardzo skomplikowanych przypadków, nawet z rozległymi zmianami wokół szczytów korzeni i zakrzywionymi kanałami. Ze względu na to ,że anatomia kanałów jest często bardzo skomplikowana najlepsze efekty można osiągnąć wykonując zabieg w powiększeniu mikroskopowym.

W naszej poradni leczenie endodontyczne  jest wykonywane wyłącznie w powiększeniu mikroskopowym.

Zawsze wykonywane są zdjęcia rentgenowskie przed  i po leczeniu,a czasem w trakcie zabiegu. Jest to konieczne dla dobrej diagnostyki i skutecznego efektu leczenia.

W większości przypadków leczenie wykonuje się na jednej wizycie.

Leczenie kanałowe Mikołów

Jak przebiega leczenie kanałowe?

  1. Na początku wizyty pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe ,aby zabieg był komfortowy i bezbolesny.
  2. Leczony ząb jest wyizolowany za pomocą specjalnej gumy koferdamu, co zapewnia sterylność pola zabiegowego oraz zapobiega przed dostaniem się do jamy ustnej środków stosowanych podczas leczenia.
  3. Podczas leczenia wykorzystujemy endometr, który pozwala na dokładny pomiar długości, co zapewnia skuteczne oczyszczenie ,poszerzenie i wypełnienie kanałów. System termicznego wypełnienia kanałów biokompatybilną gutaperką zapewnia szczelność ,która jest gwarancją powodzenia leczenia.
  4. Szczelna odbudowa zęba oraz regularne kontrole rentgenowskie raz w roku pozwalają na długoletnie zachowanie funkcji zęba.
  5. Często po leczeniu kanałowym wskazane jest użycie wkładów z włókna szklanego cementowanych do kanału celem wzmocnienia wykonanej odbudowy zęba.
Jak przebiega leczenie kanałowe?

Umów wizytę

Rezerwacja wizyty dentysta Mikołów

Zapraszamy do skorzystania z naszej łatwej i szybkiej rezerwacji wizyty u dentysty w Mikołowie! Nasz przyjazny personel jest gotowy, aby zapewnić Ci profesjonalną opiekę stomatologiczną w dogodnym dla Ciebie terminie. Zarezerwuj swoją wizytę już dziś i ciesz się zdrowym uśmiechem bez stresu i czekania!

Stomatologia Chmielowska Logo

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie, obejmującą nowoczesne technologie, przyjazną atmosferę i doświadczony zespół lekarzy stomatologów dbających o zdrowie i uśmiech naszych pacjentów.

 

Umów wizytę

Scroll to Top