Protetyka

Protetyka Mikołów

Uzupełnienia braków zębowych są bardzo istotnym elementem w pracy lekarza dentysty. Utrata nawet jednego zęba bez jego uzupełnienia w odpowiednim czasie powoduje nieodwracalne zmiany w funkcjonowaniu całego narządu żucia. Pacjenci,  którzy maja długotrwałe braki zębowe,  często kiedy decydują się na ich uzupełnienie, wymagają skomplikowanego i kosztownego wielospecjalistycznego leczenia. Dlatego tak ważne jest wykonanie uzupełnień protetycznych w odpowiednim czasie.

W naszej poradni przy planowaniu leczenia protetycznego kierujemy się przede wszystkim potrzebami   pacjenta dostosowując plan leczenia do zaistniałej sytuacji klinicznej.

Proteza Szczękowa

Wykonujemy prace protetyczne:

Proteza Szczękowa

Protezy całkowite

Protezy całkowite, korzystając z wieloletniego doświadczenia, z użyciem dobrej jakości akryli oraz zębów sztucznych.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe klasyczne ze szkieletem metalowym ze stali bezniklowej , które są złotym standardem w kategorii protez ruchomych do uzupełniania częściowych braków zębowych. Zaletą ich jest brak konieczności dużej ingerencji w zęby własne oraz niewielki rozmiar. W porównaniu do protez częściowych osiadających refundowanych przez NFZ odznaczają się dużo większym komfortem użytkowania z względu na odciążenie błony śluzowej w miejscu brakujących zębów przez specjalne podparcia na zębach własnych. Dla pacjentów ,którzy nie tolerują metalu w jamie ustnej proponujemy protezy szkieletowe z tworzyw elastycznych o wysokiej wytrzymałości. Z tworzyw tych można również w niektórych przypadkach wykonać kosmetyczne klamry do klasycznych metalowych protez.

Korony i mosty

Korony i mosty

Korony i mosty na podbudowie ze stali nierdzewnej oraz tlenku cyrkonu, również pełnoceramiczne. Są to protezy stałe i wysoce kosmetyczne i to stanowi ich dużą zaletę. Wymagają preparacji zębów własnych.

Implanty

Korony i mosty na implantach

Kontynuacją leczenia po wszczepieniu i integracji implantów jest wykonanie korony lub mostu z użyciem specjalnych łączników. Korony i mosty są wykonywane w podobny sposób jak na zębach własnych. Mogą być przykręcone lub zacementowane do łącznika implantu.

Protezy nakładowe typu „overdenture”

Zasługują na szczególną uwagę w kategorii protez ruchomych. Wykonuje się je przede wszystkim u pacjentów posiadających małą ilość zębów własnych lub nie posiadających ich wcale.

Te protezy są oparte na korzeniach zębów własnych ,do których po wykonaniu leczenia kanałowego cementuje się metalowy wkład koronowo – korzeniowy z czapeczką pokrywająca powierzchnię korzenia oraz elementem zatrzasku którego druga część znajduje się w protezie. Analogiczne uzupełnienia można wykonać w przypadku bezzębia  w oparciu o dwa do czterech implantów.

Protezy nakładowe z czapeczką pokrywającą mają dobre utrzymanie. Korzenie zębów lub implanty, na których są oparte, są obciążone głównie przez siły pionowe, co jest dla nich bardzo korzystne.

Prace kombinowane

Wykorzystujemy elementy precyzyjne takie jak zatrzaski i zasuwy w uzupełnieniach protetycznych kombinowanych czyli łączących protezy stałe jak korony i mosty z ruchomymi jak protezy szkieletowe. Pozwala to na eliminację często niekosmetycznych klamer metalowych

Protezy całkowite

Umów wizytę

Rezerwacja wizyty dentysta Mikołów

Zapraszamy do skorzystania z naszej łatwej i szybkiej rezerwacji wizyty u dentysty w Mikołowie! Nasz przyjazny personel jest gotowy, aby zapewnić Ci profesjonalną opiekę stomatologiczną w dogodnym dla Ciebie terminie. Zarezerwuj swoją wizytę już dziś i ciesz się zdrowym uśmiechem bez stresu i czekania!

Stomatologia Chmielowska Logo

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie, obejmującą nowoczesne technologie, przyjazną atmosferę i doświadczony zespół lekarzy stomatologów dbających o zdrowie i uśmiech naszych pacjentów.

 

Umów wizytę

Scroll to Top