Stomatologia zachowawcza

Leczenie zachowawcze zębów

Jest to najważniejsza dziedzina  stomatologii, ponieważ skuteczne wykrywanie i leczenie ubytków próchnicowych pozwala na zachowanie zębów własnych przez długie lata i uniknięcie skomplikowanych i kosztownych procedur protetycznych.

Aby skutecznie wykryć i leczyć próchnicę pracujemy w powiększeniu używając lup stomatologicznych. Gdy występują trudności diagnostyczne posługujemy się zdjęciami rentgenowskimi, które pozwalają znaleźć ubytki na powierzchniach stycznych niewidoczne w badaniu klinicznym. Jest to bardzo ważne,ponieważ tego rodzaju ubytki rozwijają się niepostrzeżenie ,co doprowadza w konsekwencji do konieczności leczenia kanałowego.

Stosujemy sprawdzone materiały kompozytowe, które zawierają w swoim składzie trójfluorek iterbu. Związek ten odpowiada za długotrwałe uwalnianie fluoru do tkanek zęba, co minimalizuje powstawanie próchnicy wtórnej wokół wypełnień.

Obserwujemy u naszych wieloletnich pacjentów wypełnienia, które pełnią swoją rolę od ponad 20 lat i nie wymagają wymiany.

Wykonujemy estetyczne odbudowy zębów w tym także zębów startych oraz licówki kompozytowe.

Wykonujemy również odbudowy bardzo zniszczonych zębów wykorzystując wieloletnie doświadczenie w połączeniu z nowoczesnymi technologiami. Korzystając  z dobrodziejstw technik adhezyjnych czyli łączenia  tkanek zęba z nowoczesnymi materiałami podejmujemy się trudnych przypadków. Często udaje się stworzyć przysłowiowe „ coś z niczego”.

545a0694 Edit

Umów wizytę

Rezerwacja wizyty dentysta Mikołów

Zapraszamy do skorzystania z naszej łatwej i szybkiej rezerwacji wizyty u dentysty w Mikołowie! Nasz przyjazny personel jest gotowy, aby zapewnić Ci profesjonalną opiekę stomatologiczną w dogodnym dla Ciebie terminie. Zarezerwuj swoją wizytę już dziś i ciesz się zdrowym uśmiechem bez stresu i czekania!

Stomatologia Chmielowska Logo

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie, obejmującą nowoczesne technologie, przyjazną atmosferę i doświadczony zespół lekarzy stomatologów dbających o zdrowie i uśmiech naszych pacjentów.

 

Umów wizytę

Scroll to Top