Implanty zębowe

Implanty zębowe Mikołów

Uzupełnienie braków zębowych za pomocą implantów jest obecnie jednym z najlepszych rozwiązań. Implant zachowuje się kości w podobny sposób jak ząb własny. Istotną zaletę stanowi to,że nie ma potrzeby żadnej ingerencji  w zęby własne sąsiadujące z brakiem zębów ,który trzeba uzupełnić, jak to jest w przypadku mostów,  kiedy konieczne jest oszlifowanie zębów sąsiednich.  Szczególnie ważne jest to w sytuacji gdy zęby sąsiednie są całkowicie zdrowe.

Często implanty pozwalają uniknąć mniej komfortowej protezy ruchomej.

Implanty można stosować zarówno do uzupełnień zębów za pomocą koron i mostów jak i do poprawy utrzymania protez całkowitych  za pomocą zatrzasków – protezy nakładowe.

Przy zachowaniu dobrej higieny ,przestrzeganiu wizyt kontrolnych wraz z profesjonalną higienizacją w gabinecie stomatologicznym implanty mogą służyć pacjentowi wiele lat.

Cwmb0h4k

Etapy leczenia implantologicznego

RTG zębów Mikołów

Diagnostyka

Poza dokładnym badaniem klinicznym stosuje się zdjęcia rentgenowskie ,a przede wszystkim tomografię stożkową CBCT, która pozwala na ocenę tkanek w trzech wymiarach.

Chirurgia implant

Chirurgia

Zabieg wszczepienia implantu wykonywany w skutecznym znieczuleniu miejscowym można przeprowadzić zaraz po usunięciu zęba lub po wygojeniu się rany poekstrakcyjnej . Polega on na umieszczeniu w kości implantu , który zastępuje korzeń zęba.

Implanty zębowe Mikołów

Protetyka

Na wszczepiony implant zakłada się koronę protetyczną z użyciem specjalnego łącznika. W zależności od sytuacji można to zrobić metodą jednoczasową od razu po wszczepieniu lub po 3 – 6 miesięcy po integracji implantu.

Umów wizytę

Rezerwacja wizyty dentysta Mikołów

Zapraszamy do skorzystania z naszej łatwej i szybkiej rezerwacji wizyty u dentysty w Mikołowie! Nasz przyjazny personel jest gotowy, aby zapewnić Ci profesjonalną opiekę stomatologiczną w dogodnym dla Ciebie terminie. Zarezerwuj swoją wizytę już dziś i ciesz się zdrowym uśmiechem bez stresu i czekania!

Stomatologia Chmielowska Logo

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie, obejmującą nowoczesne technologie, przyjazną atmosferę i doświadczony zespół lekarzy stomatologów dbających o zdrowie i uśmiech naszych pacjentów.

 

Umów wizytę

Scroll to Top