Higienizacja i profilaktyka

Higienizacja zębów i profilaktyka

W myśl zasady  „lepiej zapobiegać niż leczyć” ważnym elementem naszej działalności jest higienizacja czyli usunięcie kamienia nazębnego i wszystkich osadów wraz z instruktażem higieny dla pacjenta oraz profilaktyka czyli fluoryzacja z użycie lakieru z zawartością  fluoru.

Zabiegi są wykonywane przez doświadczona higienistkę stomatologiczną.

Staramy się wdrożyć regułę, aby pacjent, który przychodzi do naszej poradni po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie miał wykonaną higienizację na jednej z pierwszych wizyt. Często dopiero po usunięciu osadów lekarz może wykonać  dokładne badanie stomatologiczne i wykryć niewidoczne wcześniej ubytki próchnicowe i inne zmiany chorobowe.

Regularna higienizacja i profilaktyka raz w roku,a w przypadku pacjentów z chorobami przyzębia raz na 6 miesięcy lub częściej daje wymierne efekty zdrowotne w postaci stabilizacji choroby przyzębia i zmniejszenia częstości pojawiania się nowych ubytków próchnicowych lub nawet  ich braku. Sprzyja również przedłużeniu żywotności istniejących wypełnień i uzupełnień protetycznych.

Higienizacja zębów

Umów wizytę

Rezerwacja wizyty dentysta Mikołów

Zapraszamy do skorzystania z naszej łatwej i szybkiej rezerwacji wizyty u dentysty w Mikołowie! Nasz przyjazny personel jest gotowy, aby zapewnić Ci profesjonalną opiekę stomatologiczną w dogodnym dla Ciebie terminie. Zarezerwuj swoją wizytę już dziś i ciesz się zdrowym uśmiechem bez stresu i czekania!

Stomatologia Chmielowska Logo

Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie, obejmującą nowoczesne technologie, przyjazną atmosferę i doświadczony zespół lekarzy stomatologów dbających o zdrowie i uśmiech naszych pacjentów.

 

Umów wizytę

Scroll to Top